"Dla Ziemi" - w "Biedronkach".

W ostatnich dniach, przed Światowym Dniem Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, dzieci z grupy "Biedronek", rozwijały swoją wiedzę o Ziemi oraz uczyły się właśiwego zachowania wobec przyrody i środowiska, aby dbać o Ziemię i być jej "Przyjacielem".

Przedszkolaki dowiedziały się o zagrożeniach dla środowiska, o tym, jak dbać o Ziemię, jak segregować śmieci, jak być "Małym ekologiem". Obejrzały filmy edukacyjne prezentujacy Ziemię w Układzie Słonecznym oraz prezentujące zagrożenia, które czyni człowiek wobec Ziemi, wobec środowiska. Wiele aktywności poświęciliśmy na utrwalenie zadad segregacji śmieci.Dzieci zbierały śmieci i segregowały je do odpowiednich kolorów worków. Wykorzystywały materiały wtórne do tworzenia "ekologiczny ch zabawek". Śpiewały dla "Ziemi" piosenkę,wygrywając rytm na grzechotkach. Przygotowały wspaniały portret Ziemi na z talerzyka papierowego ozdobiany kwiatami wyciętymi z makulatury. Były to zajęcia pełne ważnych informacji, kształtujących postawy proekologiczne. Każde dziecko deklarowało, że będzie dbało o Ziemię teraz i w przyszłości.