Znalezione obrazy dla zapytania cytata o przedszkolu

GMINNE PRZEDSZKOLE W WIDUCHOWEJ

Dyrektor: mgr Agnieszka Sacawa

ul.Tatrzańska 20, 74-120 Widuchowa
www.przedszkolewiduchowa.pl
e-mail: przedszkolewid@wp.pl
telefon: 91 416-72-39

e-mail administratora strony: bkorczynska.widu@gmail.com

Przedszkole w Widuchowej istnieje od 1971 roku w budynku na ul. Tatrzańskiej 20. Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z Widuchowej i  okolicznych miejscowości, które dojeżdżają do nas autobusami szkolnymi, bądź są dowożone indywidualnie przez rodziców. W przedszkolu funkcjonują 4 oddziały wiekowe, w tym jeden oddział integracyjny. Uczęszczają do nas dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i personel administracyjno-obsługowy.

Przedszkole jest otwarte od 6.30 do 16.00.

Podstawa programowa realizowana jest w godzinach od 8.15 do 13.15. W ramach tych godzin dziecko bezpłatnie przebywa w przedszkolu. Pobyt dziecka w przedszkolu powyżej realizacji podstawy programowej jest płatny zgodnie z Uchwałą   Rady Gminy Widuchowa

W czasie realizacji podstawy programowej każda grupa wiekowa realizuje zajęcia w swojej sali zabaw. W godzinach rannych i popołudniowych grupy wiekowe są łączone i oddział funkcjonuje na zasadzie grupy łączonej.

W placówce dzieci mają możliwość korzystania z dwóch pełnych posiłków, takich jak: śniadanie i obiad oraz z podwieczorku. Proponujemy dzieciom smaczne i zdrowe posiłki, uwzględniające indywidualne diety. Opłaty za wyżywienie jak i za godziny dodatkowe powyżej realizacji podstawy programowej w 100% pokrywają rodzice.

Sposób spędzenia dnia  w przedszkolu określa Ramowy Rozkład dnia dla każdej grupy wiekowej, który jest zgodny z podstawą programową. Podstawową formą aktywności dziecka w przedszkolu jest zabawa, która  aktywizuje dzieci w różnych sferach rozwojowych, współdziałania z innymi, samodzielności, zdobywania umiejętności. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym i spacery na świeżym powietrzu  bardzo dobrze wpływają na samopoczucie, są okazją do poznania przyrody i zmian, jakie w niej następują wraz ze zmianą pór roku. We wszystkich grupach wiekowych prowadzone są również zajęcia przygotowujące dzieci do posługiwania się językiem obcym, zajęcia odbywają się bezpłatnie, w ramach podstawy programowej. Zajęcia z języka angielskiego w formie zabawowej, uczące prostej komunikacji i porozumiewania się, prowadzą wykwalifikowani nauczyciele z placówki.

Ponadto proponujemy dzieciom rozwijanie swoich pasji na zajęciach dodatkowych, które niestety w okresie pandemii są zwieszone.W placówce odbywają się zajęcia z religii dla chętnych dzieci, prowadzone przez panią Elżbietę Luby. Przedszkole realizuje również zajęcia wspomagające rozwój dzieci oraz terapia indywidualna dla dzieci z orzeczeniem. Prowadzona jest praca kompensacyjno-wyrównawcza z dziećmi 4 i 5 letnimi przez nauczycieli wychowawczów. Dzieci posiadające zalecenia i wskazania z poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz po badaniach przesiewowych, mogą uczestniczyć z zajęciach logopedycznych, za zgodą  rodziców. Systematycznie też odbywają się zajęcia gimnastyczne, które połączone z wesołą zabawą, umilają czas i sprawiają dzieciom wiele radości.

Realizując zadania wychowania przedszkolnego  zachęcamy do współpracy rodziców. Jesteśmy otwarci na potrzeby, wymagania i oczekiwania dzieci, rodziców i środowiska.