ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 29 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na uroczysty apel przybyli Goście zaproszeni : Wójt Gminy Widuchowa Pan Paweł Wróbel, Zastępca Gminy Wójta Widuchowa Pan Andrzej Stachura, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Nina Nowak, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Poręba.  Z tej okazji grupy najstarsze, pod czujnym okiem Pani Małgosi i Pani Ani, przygotowały uroczystą Akademię, której głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w strojach biało-czerwonych, tym samym prezentując piękno naszej Ojczyzny. W związku z tym, nie mogło zabraknąć także tańców patriotycznych. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę „na baczność” odśpiewaliśmy  Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.”
Wielkie gratulacje dla Motylków i Pszczółek za piękną postawę i wspaniały występ.
Koordynatorki: Małgorzata Furman, Anna Sojka-Durejko