Książka - mój przyjaciel - "Dzień Książki i praw autorskich" w "Biedronkach".

W ostatnim tygodniu kwietnia br., dzieci z grupy "Biedronek" zajmowały się tematami związanymi z powstawaniem książek, z rodzajami książek, poznały zasady obcowania z książkami. Obchodziły też Święto Książek i Praw Autorskich, który przypada na 23 kwietnia.

W czasie zabaw z książkami, dzieci poznawały zawartość tematyczną, rodzaje książek, porównywały wielkości, liczyły książki i ćwiczyły z książkami. Najtrudniejsze było utrzymywanie książki na głowie podczas wolnego spaceru, brakowało koncentracji i równowagi. Przedszkolaki były bardzo aktywne podczas rozmów o ulubionych bohaterach z ich bajek i baśni. Dużo pracy włożyły w tworzenie własnej zakładki do książki, przewlekały kolorowy sznurek przez otwory. Było to świetne ćwiczenie rozwijające motorykę małą. Bardzo dokładnie, omówiliśmy " Zasady korzystania z książek"  z pomocą ilustracji i filmu edukacyjnego. Wszyscy będą pamiętali, że książeczki należy szanować i odkłądać na miejsce, do Kącika czytelniczego w sali.