Dzień Czekolady w "Biedronkach".

Każdego roku, 12 kwietnia przypada "Światowy Dzień Czekolady", przedszkolaki zawsze chętnie świętują w taki dzień. W naszej grupie "Bierdronek", odbyły się tematyczne, aktywne zajęcia, smaczne i czekoladowe. Dzieci poznały też proces powstawania czekolady po obejrzeniu fimu edukacyjnego. Przypomniały sobie  "Piramidę Żywienia", aby pamiętać, że w nadmiarze czekolada i słodycze szkodzą.

Nie zabrakło też degustacji smaków, malowania płynną czekoladą, układania kostek czekoladowych za pomocą klocków oraz wesołych tańców do muzyki "Czeko- czekolada". Z wielkim apetytem "Żabki" degustowały różne smaki czekolady, truskawki z czekoladą i deser z płynnej czekolady. Buzie były śmiesznie ubrudzone czekoladą, ale dzieci były bardzo szczęśliwe i radosne. Był to dzień pełen emocji i endorfin.