Pasowanie na STARSZAKA

Dnia 16 listopada 2017r.  dzieci wraz z rodzicami przeżywały bardzo ważną uroczystość „PASOWANIE na STARSZAKA”. Przybyło wielu rodziców i dziadków  aby towarzyszyć  dzieciom w tej ważnej chwili.

Sala pięknie przystrojona, dzieci odświętnie ubrane, bardzo pięknie zaprezentowały swój program artystyczny.  Przygotowały wiersze, piosenki, tańce ludowe i tańce z rekwizytami. Goście gromkimi brawami  nagradzali młodych artystów. Pani Dyrektor Barbara Szczawik dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka  poprzez  dotknięcie szczególną kredką.  Po wyrażeniu  wielu przyrzeczeń   dotyczących  Kodeksu Dobrych Zachowań STARSZAKA, dzieci z wielką powaga przyjęły  Akt Pasowania. Również rodzice składali swoje przyrzeczenie dzieciom, że będą cieszyć się ich dzieciństwem, że będą ich słuchać, rozmawiać z nimi i będą je przytulać.  Starszaki otrzymały Pamiątkowy Dyplom, przypinkę i drobny upominek zakupiony z funduszy Rady  Rodziców – dziękujemy za to. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem,  który przygotowali rodzice i za to również dziękujemy.