Archiwum [2017/18]

Bożena Korczyńska - Pszczółki

Ekologiczne instrumenty

Ekologiczne instrumenty

W ostatnich dniach mamy ogrom pracy, gdyż  zbliża się wydarzenie podsumowujace Projekt edukcayjny "Ekomaluchy dbają o Ziemię". Nasza grupa przygotowywała instrumenty ekologiczne, które posłużą do odegrania muzycznego koncertu na Festynie rodzinnym na zakończenie działań proekologicznych w ciągu roku. Dzieci z dużym zaangażowaniem napełniały puszki po napojach materiałem sypkim i tworzyły dźwieki o rożnym natężeniu. Przy tej okazji wykonalismy też ozdobne pudełko - kuferek  do przechowywania papierowych literek i cyferek. Ważnym momentem była próba odegrania muzyki na wytworzonych instrumentach i szukanie akcentów w muzyce. Bardzo liczymy na dobry wydźwięk naszych instrumentów podczas uroczystości.   

Galeria zdjęć

 

Żaba - dmuchajka

Żaba - dmuchajka

Dnia 28 maja 2018r.  dzieci z grupy "Pszczółek" kolejny raz wykonały ekologiczną zabawkę "Żabę - dmuchajkę". Zabawki wykonujemy w ramach realizacji zadań z innowacji pedagogicznej "Ekomaluchy dbają o Ziemię". W takim dniu jak ten, dzieci bawią się zabawkami wykonanymi przez siebie. "Żaba - dmuchajka" powstała z papieru oraz słomki do napoju. Jej długi język rozwijał się i zwijał, gdy dzieci dmuchały w słomkę. przy tej okazji mogły dodatkowo wykonywać ćwiczenia oddechowe oraz usprawniać aparat mowy. Dmuchanie w słomkę jest świetnym ćwiczeniem w tym zakresie. Zabawki zostały zabrane do domów do dalszej eksploatacji. 

Galeria zdjęć

 

Ekologiczne instrumenty

Ekologiczne instrumenty

Dnia 8 maja 2018r. dzieci z naszej grupy przystąpiły do wykonania ekologicznych instrumentów z surowców wtórnych. Instrumenty posłużą nam do stworzenia Ekologicznej Orkiestry, która zagra swoją muzykę na podsumowaniu działań z innowacji pedagogicznej „Ekomaluchy dbają o Ziemię”.  Użyliśmy pudełek plastikowych po cukierkach do wykonania bębenka. W  plastikowe tubki po tabletkach musujących, dzieci wsypały materiał sypki: ryż i kaszę, aby stworzyć grzechotki. Najwięcej frajdy miały przy tworzeniu instrumentu strunowego z rolki po papierze toaletowym. Struną była gumka – recepturka, którą naciągnęliśmy na rolkę. Instrumenty odpowiednio ozdobiliśmy, okleiliśmy kolorowymi taśmami . Bardzo kolorowe i brzmiące instrumenty posłużyły dzieciom do odegrania melodii „Panie Janie”. Po dodatkowych ćwiczeniach, nasza orkiestra ,zapewne, głośno i sprawnie  zagra na imprezie podsumowującej

Galeria zdjęć

 

KODEKS MAŁEGO EKOLOGA

KODEKS MAŁEGO EKOLOGA

W ubiegłym tygodniu działaniom dzieci towarzyszyły tematy ekologiczne związane z obchodami Dnia Ziemi. Przy tej okazji grupa "Pszczółek" utworzyła swój własny "KODEKS MAŁEGO EKOLOGA". Przy tej okazji powtórzyliśmy też zasady i kolory pojemników do segregacji śmieci. Dzieci w parach, w grupach, rysowały symbole, przedmioty i zachowania, którymi zechcą się kierować w życiu, aby zasłużyc na miano "Przyjaciela przyrody". Wyróżniły wiele zachowań, które wpływają na ochrodę środowiska i zwierząt. Były to hasła: "Oszczędzaj energię i wodę", "Uprawiaj sport - poruszaj się rowerem, a nie samochodem", "Segreguj śmieci", "Używaj toreb wielorazowych", "Pomagaj zwierzętom", "Dbaj o rośliny i drzewa"   i wiele innych.Całość złożyliśmy w wielbarwny "KODEKS - książeczkę". Dzieci będą dowolnie ko.rzystały z książeczki, przypominały sobie właściwe zachowania proekologiczne, a nade wszystko będą kierowały się nimi w życiu.

Galeria zdjęć

 

Kolejny dzień bez zabawek - Kwiaty z butelek

Kolejny dzień bez zabawek - Kwiaty z butelek

Dnia  13 kwietnia 2018r. grupa „Pszczółek”  odbyła kolejny „Dzień bez zabawek” realizując zadania z innowacji pedagogicznej . Tym razem zajęliśmy się pustymi butelkami plastikowymi, przeprowadzaliśmy z nimi ćwiczenia, konkurencje sportowe i inne zabawy. Dużo frajdy ,przy tej okazji sprawiło dzieciom zbieranie „robaczków z kawałków wełny”. Robaczki  zbierały dzieci  szczypcami z dywanu i konkurowały ze sobą „Kto więcej?”. Z butelek plastikowych dzieci wycięły piękne kwiaty i pomalowały je kolorowymi farbami. Kwiaty zostały przymocowane do stopki,  dzieci posadziły je na przedszkolnych rabatkach. Mamy nadzieję, że kwiaty będą ozdabiały nasz ogród i nigdy nie zwiędną. Dzieci bardzo ucieszyły się z efektów swojej pracy.

Galeria zdjęć

 

Poznajemy EKOZNAKI

Poznajemy EKOZNAKI

Dnia 13 kwietnia 2018r. przy okazji kolejnego "Dnia bez zabawek" dzieci z naszej grupy poznały "Ekoznaki" , które umieszczane są na produktach i opakowaniach przeznaczonych do recyklingu. Zadaniem dzieci było poznanie zapisu graficznego oraz poznanie znaczenia rysunków. Zabawiliśmy się w "Ekodedektywów" i szukaliśmy "Ekoznaków" na opakowaniu po mleku. Okazało się, że to opakowanie było wykonane właśnie z ekoproduktów, z surowców wtórnych. Wiedza o "Ekoznakach" jest dzieciom bardzo potrzebna , gdyż po zrealizowaniu zadań z innowacji pedagogicznej każdy  zostanie "Ekomaluchem, który dba o Ziemię".

Galeria zdjęć    

 

Zakładamy Ogródek wiosenny

Zakładamy Ogródek wiosenny

Dnia 11 kwietnia 2018r. nasza grupa wykonała kolejne zadanie z innowacji pedagogicznej - założyliśmy "Ogródek wiosenny"  na terenie ogrodu przedszkolnego.Zanim przystąpiliśmy do upraw i zasiewania, dowiedzieliśmy się, o tym, co potrzebne jest roslinom do życia, poznaliśmy niektóre narzędzia ogrodnicze oraz wygląd i zapach nasion kopru, cebuli i groszku. Z wielką ochotą dzieci wysiewały nasiona w grządki i sadziły cebulkę na szczypior. Będziemy teraz doglądali naszych upraw, aby nie zabrakło roslinom wody, aby nie rosły tam chwasty. Działania przyrodnicze uwrażliwiają dzieci na piękno otaczającego środowiska i angażują dzieci do działania.     

Galeria zdjęć  

 

Woda - pomiary, eksperymenty!

Woda - pomiary, eksperymenty!

W dniu dzisiejszym, w "Światowy Dzień Wody", 22 marca, dzieci z grupy "Pszczółek" przeprowadziły zajęcia badawcze, pomiary i eksperymenty z użyciem wody. Przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędna do życia ludzi, zwierząt i przyrody. Poznały sposoby pomiaru wody, jednostkę miary i niektóre pojemności. Dziwiły się, że stan wody nie zmiania się mimo, że w pojemnikach o różnych wielkściach słup wody wygląda inaczej. Najwięcej frajdy dzieci miały podczas barwienia wody, mieszania farb i przenoszenia wody z kubka do kubla za pomoca ssaka. Niektórzy czuli się jak w prawdziwym labolatorium. Z wielu zajęć, eksperymenty i prajktyczne działania są dla dzieci najcenniejsze w edukacji przedszkolnej. 

Galeria zdjęć

 

"Ekologiczna Pani Wiosna" - dzień bez zabawek

"Ekologiczna Pani Wiosna" - dzień bez zabawek

Dzisiaj, 19 marca 2018r., dzieci z naszej grupy odbyły kolejny „Dzień bez zabawek”  w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Ekomaluchy dbają o Ziemię”. Ze względu na zbliżającą się uroczystość „Powitania wiosny” zechcieliśmy przygotować do naszej sali postać „Pani Wiosny” w ekologicznych szatach. Najważniejszą zabawką tego dnia były jednak kubki plastikowe, którymi dzieci bawiły się dowoli. Przeprowadziliśmy slalomy, podskoki, zbieranie na czas, budowaliśmy piramidy, były zawody „Piłeczka goni piłeczkę”.  Zabawy były pomysłowe i czasem wyczerpujące. Ważnym zadaniem tego dnia, było też wykonanie kwiatów  z kubków plastikowych, pocięcie go, wklejenie środka z plastikowej zakrętki. Kwiaty  przygotowaliśmy do ozdobienia  „Pani Wiosny” podczas uroczystości  „Powitania wiosny”. Rozłożyste białe kwiaty będą pięknie prezentowały się  na naszej kukle.  Decydującym momentem tego dnia, było jednak wykonanie „Ekologicznej Pani Wiosny„  która ostatecznie, ozdobiła naszą salę. Piękną  suknię z kolorowych worków na śmieci, ozdobiły kolorowe kwiaty z wyciętych rączek dzieci. Dzisiejszego dnia wszyscy bardzo napracowali się, zaangażowali, ale było warto. Piękna, kolorowa, Pani  spogląda na nas z wysoka i razem z nami powita astronomiczną wiosnę, 21 marca 2018r.  

Galeria zdjęć

Galeria - przemiana Pani Zimy w ekologiczną Pania Wiosnę

 

Kolejny "Dzień bez zabawek"

Kolejny "Dzień bez zabawek"

Dnia  29 listopada 2017r.  odbyliśmy kolejny "Dzień bez zabawek". Działanie to w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Ekomaluchy dbają o ziemię" ma rozwijać w dzieciach kreatywność, pomysłowość, wykorzystywanie surowców wtórnych oraz zachowania proekologiczne. Przez cały dzień dzieci były pozbawione dostępu do zabawek komercyjnych, przemysłowych. Przyniesione na ten dzień rolki po papierze toaletowym służyły nam do wzoszenia przestrzennych piramid, murków i innych budowli. Dzieci  maszerowały slalomem, rozmawiały przez rolki, odbywały zawody w dmuchaniu. Wiele rolek pomalowały na kolor zielony, aby wykonać z nich choinkę. Bardzo zaangażowały się w wykonywanie zabawek dla siebie, jedne zrobiły samochodziki, drugie lornetki, trzecie kolorowe pawie i wiele innych pomysłowych gadżetów. Każdy z dumą prezentowal swoje wytwory. Dzieci bawiły się własnoręcznie wykonanymi zabawkami z rolek i były bardzo zadowolone z naszych zajęć.

Galeria zdjęć

 

Dokarmiamy ptaki zimą

Dokarmiamy ptaki zimą

Przyszła zima  i dlatego dzieci  z grupy „Pszczółek” wraz z innymi przedszkolakami, realizują kolejne działania z innowacji pedagogicznej  „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.   Tematem przewodnim tego tygodnia są „Zimowe potrzeby ptaków” i dlatego, o wielu potrzebach ptaków i zwierząt w czasie zimy, dowiedzieliśmy się na zajęciach edukacyjnych.  Po czym, wybraliśmy się do przedszkolnego ogrodu, nasypaliśmy wiele ziaren i smakołyków do karmników, aby dokarmić ptaki. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy karmnik papierowy  i wkleiliśmy porcję ziaren dla ptaszka wyklejonego kawałkami gazety.  Widok tych prac na naszej galerii, codziennie będzie nam przypominał o konieczności dokarmiania ptaków, szczególnie zimą. Działania te uwrażliwiają nas na przyrodę, dzieci przejawiają troskę i życzliwość wobec  zwierząt, robią coś bardzo pożytecznego.

Galeria zdjęć

 

Kolejny Dzień bez zabawek

Kolejny Dzień bez zabawek

Dnia 1 lutego 2018r. dzieci z naszej grupy odbyły kolejny „ Dzień bez zabawek w przedszkolu”, wtedy dzieci nie bawią się zabawkami, a do zajęć i zabaw wykorzystują jedynie materiały wtórne, ekologiczne. Zajęcia te  realizowane są jeden raz w miesiącu, w ramach innowacji pedagogicznej „ Ekomaluchy dbają o Ziemię”. Z uwagi na bliskie Święto Babci i Dziadka, na początku przygotowaliśmy kwiaty na upominek dla nich, wykorzystując rolkę po ręcznikach papierowych. Pomalowane rolki na zielono, oklejone kwiatami tulipana, zapewne ucieszą naszych dziadków. Kolejnym zadaniem było wykonanie w zespołach „Kolażu” przedstawiającego krajobraz zimowy z różnych materiałów ekologicznych. Dzieci były bardzo kreatywne i pomysłowe, wyklejały góry z gazet, z papieru, wklejały śnieg z waty, wycinały chmurki z kawałków tkaniny, lodowisko z folii aluminiowej i całość uzupełniały kolorowymi kredkami. Powstały piękne zimowe krajobrazy, a na ich tle bawiące się w zimowe zabawy dzieci. Zadania zespołowe wpłynęły również na dobrą atmosferę, pobudziły dzieci do współpracy, współodpowiedzialności i wywołały pozytywne emocje. Dzieci odczuwały radość z wykonanej pracy i wspólnego tworzenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie zajęcia.  

Galeria zdjęć

 

Akcja plakatowa "Lubię dzieci i w piecu nie palę śmieci"

Akcja plakatowa "Lubię dzieci i w piecu nie palę śmieci"

Dzieci z grupy "Pszczółek" przystąpiły do realizacji kolejnego zadania w ramach innowacji pedagogicznej "Ekomaluchy dbają o Ziemię". Naszym zadaniem było przygotowanie plakatów propagujących hasło "Lubię dzieci i w piecu nie palę śmieci" z uwagi na "Święto Czystego Powietrza" obchodzone 14 listopada. Dzieci wykonywały plakaty grupowo, używały kredek, pisaków, wklejały kolorowe dymy i kwiatowe ozdoby. Dominującym pomysłem było ukwiecanie dymów z komina i ozdabianie smutnej Ziemi. Wszystkie plakaty zostały wywieszone w Widuchowej, aby przypominały dorosłym o właściwych zachowaniach podczas palenia w piecach. "Pszczółki" wraz z innymi przedszkolakami wiedzą, że palenie śmieci w piecach jest szkodliwe dla ludzi, toksyczne dymy trują i wiedzą, że należy dbać o czyste powietrze. 

Galeria zdjęć

 

Robimy koktajl jogurtowo - mleczno - owocowy

Robimy koktajl jogurtowo - mleczno - owocowy

 Realizując zajęcia z edukcji ekologicznej kształtujemy u dzieci postawy i zachowania prozdrowotne. Zachęcając do zdrowego żywienia organizujemy takie zajęcia, aby dzieci samodzielnie przygotowywały zdrowe produkty i potrawy. W naszej grupie "Pszczółek" przeprowadziliśmy zajęcia praktyczne w przyrządzaniu koktajlu jogurtowo - mleczno - owocowego. Przy tej okazji poznaliśmy też pracę Miksera elektrycznego oraz Blendera, gdyż poznawaliśmy urządzenia elektryczne przydatne w domu. Dzieci przestrzegały też zasad bezpieczeństwa z użyciem sprzętów oraz zasad higieny rąk oraz  ubrań. Przystrojone w fartuszki dozowały do pojemników jogurt naturalny, mleko,  truskawki, banany, wszystko osłodziliśmy miodem i przystąpiliśmy do  miksowania. Każde dziecko miało udział  w cząstkowaniu owoców i miksowaniu. Koktajl pięknie pachniał i pysznie smakował. Dzieciom bardzo spodobały się takie praktyczne zajęcia.

Galeria zdjęć

 

Lubimy witaminy - kisimy kapustę.

Lubimy witaminy - kisimy kapustę.

Dnia 19 października 2017r. dzieci z grupy "Pszczółek" poznawały walory witamin znajdujących się w warzywach i owocach. Zapoznały się z wyglądem, smakiem i nazywały zgromadzone w koszu warzywa. Najwięcej frajdy sprawiło nam szatkowanie i ugniatanie kapusty do kiszenia. Udeptywanie kapusty i nawiązywanie do dawnych tradycji było dla dzieci bardzo pouczające. Przy tej okazji poznaliśmy też zasady zabawy w " Ciuciubakę "  do rymowanki "Babciu, babciu na czym stoicie - Na beczce - A co w tej beczce - Kapusta i kwas - Babciu, babciu szukajcie nas". 

Galeria zdjęć

 

Dzień bez zabawek - Kufer na skarby

Dzień bez zabawek - Kufer na skarby

Dnia 18 października 2017r. grupa „Pszczółek” odbyła pierwsze zajęcia plastyczno – techniczne wykorzystujące materiały wtórne z cyklu „Dzień bez zabawek w przedszkolu”. Takie zajęcia  realizowane w ramach innowacji pedagogicznej, będziemy  odbywali jeden raz w miesiącu. Dzieci bardzo niepokoiły się tym, że nie można w tym dniu bawić się zabawkami przedszkolnymi, że zabawki wykonywać będziemy sami dla siebie. Pierwszym  pomysłem było wykonanie „Kufra na skarby” z pudełka po butach oraz innych pustych pudełeczek. Przedszkolaki oklejały swoje kufry wycinkami z gazet, z kolorowych papierów i wycinanek. Ważnym zadaniem przy tej okazji było rozpoznanie swojej wizytówki i podpisanie kufra. Wszyscy świetnie wykonali swoje zadani, a czas szybko upłynął. Dzieci włożyły do kufra pierwsze skarby kasztany, orzechy, szyszki, które ofiarowała nam jesień. Ten dzień bez zabawek wcale nie był smutny, ani długi. Pudełka wykorzystaliśmy też do budowania murów i wieży, do przeskoków , nosiliśmy na głowach. Zabawa była wyśmienita. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie zajęcia.   

Galeria zdjęć

 

EKO-Zajęcia plastyczne

EKO-Zajęcia plastyczne

Dnia 12 października 2017r. grupa „Pszczółek” odbyła bardzo aktywne i niecodzienne „Eko-zajęcia plastyczne”. Realizując kolejne zadanie w ramach innowacji pedagogicznej „Ekomaluchy dbaja o Ziemię” wykonywały farby z naturalnych składników takich jak: jogurt naturalny, lub woda z mąką. Swoje farby barwiły przyprawami: papryką, kakao, cynamonem, barwnikami spożywczymi, lub sokiem z owoców. Niektóre farby wyglądały pięknie i zachęcały do spożycia, a dodam, że takie farby można jeść i nie szkodzą zdrowiu. Przedszkolaki z dużą ciekawością łączyły składniki, smakowały, wąchały. Wiedzą, że da się malować kolorowym jogurtem i, że niektóre przyprawy i soki z owoców dają kolory. Z wielką frajdą namalowały kolorowe bukiety kwiatów dla pań z przedszkola z uwagi na Święto Edukacji Narodowej.   

Galeria zdjęć 

 

Sadzimy cebulki kwiatowe - planujemy rabatki.

Sadzimy cebulki kwiatowe - planujemy rabatki.

Razem z wszystkimi przedszkolakami, dnia 26 września 2017r. realizowaliśmy kolejne zadanie z innowacji pedagogicznej. Tym razem przy pomocy sapecjalnego gościa, Pani Jolanty Głód -zaprzyjaźnionej ogrodniczki, dzieci odbyły praktyczne szkolenie sadzenia cebulek kwiatowych i planowania rabatki kwiatowej. Zwykle to my wiosenną porą odwiedzamy, pięknie kwitnące ogrody pani Joli. Zapoznani z zasadami sadzenia, zapoznani z gatunkami gwiatów z wielką radością, przystąpiliśmy do sadzenia cebulek kwiatowych. Cebulek dziecki przyniosły mnóstwo i różnorakie: tulipany, krokusy, żonkile, hiacynty, frezje, lilie przy tej okazji bardzo dziekujemy rodzicom za hojność i zaangażowanie. Była to piękna lekcja przyrody dla dzieci, zintegrowała dzieci we wspólnym działaniu i wmoży dbałość dzieci o rośliny w naszym orodzie przedszkolnym. Już nie możemy się doczekać widoków kwitnących kwiatów na wiosnę.

Galeria zdjęć

 

Drzewa z naszego podwórka - prezentacja

Drzewa z naszego podwórka - prezentacja

Zadaniem innowacyjnycm dla "Pszczółek" było prezentowanie drzewa "Jarzębiny" rosnącej na naszym podwórku. Dzieci przygotowały jej piękny portret, opiwiedziały o rozwoju, owocach i zastosowaniu. Ta pouczająca prezentacja odbyła sie przy okazji Święta Drzewa i dlatego, dzieci zostały szczególnie uwrażliwione na zachowania wobec drzew, roślin i przyrody. Poznały również : dąb, świert i wierzbę płaczącą, które królują w naszym ogrodzie.Była to bardzo ważna lekcja przyrody.  

Zdjęcia

 

Jesienny kącik przyrody

Jesienny kącik przyrody

Kolejne zadanie innowacyjne to, urządzanie kącików przyrodniczych w salach z uwzglednieniem pory roku. Jest  to dla przdszkolaków bardzo ważne i bardzo pouczające. Szczególnie  piekne i bogate są eksponaty i dary jesieni, których tak wiele znajdujemy jesienią w parku, w lesie i w ogrodzie. Dzieci mogą uczyć się na rzeczywistych kasztanach, orzechach, szyszkach, owocach i warzywach, o ich walorach żywieniowych, znaczeniu dla przyrody, dla ludzi i dla zwierząt. Służą nam one  do różnych zabaw i zajęć manipulacyjnych, matematycznych i plastycznych. 

Zdjęcia

 

Hasło ekologiczne - przewodnie

Hasło ekologiczne - przewodnie

W ostatnich dniach września br. "Pszczółki" z dużym zaangażowaniem i bardzo pracowicie przystąpiły do wykonania plakatu z hasłem ekologicznym. Hasło będzie naszym hasłem przewodnim, do ralizacji zadań z innowacji programowej. Dużą frajdę sprawiło dzieciom malowanie palcami z użyciem farb plakatowych, przepięknej, kolorowej przyrody. Naszym mottem w tym roku, i mamy nadzieję przez resztę życia, będzie troska i dbanie o Ziemię, wodę i przyrodę. Hasło umieszczone na widocznym miejscu w naszej sali będzie przypominało o naszych zadania i obowiązakach wobec środowiska. A brzmi ono tak  :

"Ekomaluch dobrze wie jak o Ziemię troszczyć się, segreguje śmieci, oszczędza prąd i wodę,zawsze dba o przyrodę."  

To ważne  i odpowiedzialne zadanie, a jego realizaja wpłynie na świadomą postawę proekologiczną naszych dzieci.

Galeria zdjęć

 

Wycieczka Pszczółek do Gospodarstwa Ekologicznego w Marwicach

Wycieczka Pszczółek do Gospodarstwa Ekologicznego  w Marwicach

Dnia 27 września 2017r. razem z grupą Motylków odbyliśmy autokarową wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego "Frykas" Państwa Szczupak w Marwicach.Wielkie wrażenie wywarły na dzieciach bliskie kontakty z owcami, królikami, krowami, kozami i kaczkami. Niektóre zwierząta dały się nawet pokarmić "frykasami". Wiele frajdy i zabawy było podczas przemierzania pastwisk i zwierzęcych wybiegów. Należało być czujnym i ostrożnym. Taki bliski kontakt dzieci ze zwięrzetami i przyrodą jest świetną nauką, dostrzeganiem tego, że zwierzęta odczuwają i  należy otaczać je troską. Wiele sił i zaangazowania kosztowało dzieci wyrabianie masła z naturalnej śmietany. Pani Edyta opowiedziała dziecim o narzędziach i pokazała technkę ubijania. Dzieci niemalna wyścigi przystąpiły do tego zajęcia. Ku wielkiej satysfakcji udała się ubić masło we wszystkich naczyniach. Oczywiście dzieci spróbowały tego naturalnego produktu, ale miny miały kwaśne! Bardzo dziękujemy gospodarzom za ciepłe przyjęcie i praktyczną naukę przyrody. 

Galeria zdjęć  

 

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Dnia 15 września 2017r. dzieci z grupy „Pszczółek” włączyły się do corocznej akcji „Sprzątania Świata". W tym roku sprzątanie świata i dbałość o przyrodę jest dla naszych przedszkolaków szczególnie ważna ze względu na realizację innowacji pedagogicznej „Ekomaluchy dbają o Ziemię”. Działania te inspirują dzieci do szczególnej troski o nasze środowisko. Zwróciliśmy przy tym uwagę na konieczność segregowania odpadów oraz na występowanie odpadów nadających się do recyklingu. Wyposażeni w rękawiczki i worki ruszyliśmy do pobliskiego parku i z dużym zaangażowaniem wyzbieraliśmy poboczne śmieci. Dumne i radosne „Pszczółki” skorzystały przy okazji z zabaw na „Placu zabaw w parku”. Zapewne, będą pamiętały o tym, że  należy szanować środowisko i przyrodę.  

Galeria zdjęć 

 
 
 
 

Aktualności

Kontakt

  • Gminne Przedszkole w Widuchowej
    ul.Tatrzańska 20
    74-120 Widuchowa
  • 91 416 72 39 wewnętrzny
    21 - Księgowość
    20 - Dyrektor
    23 - fax

Galeria zdjęć