Archiwum 2016/17

Małgorzata Kos - Żabki - Projekt edukacyjny

Propozycja stroju regionalnego

Ostatnie działanie z naszego projektu było zaplanowanie projektu ubrania regionalnego i tańca. Wspólnie z Panią Anią zaprezentowałyśmy projekt stoju, a taniec można było zobaczyć na festynie.  Moim zdaniem ubiór i taniec wyszedł wspaniale.

Wycieczka do Nadzoru Wodne go w Widuchowej

Realizując nasz projekt w dniu 23.05.2017r. odwiedziliśmy  Nadzór Wodny Widuchowej. Rolę tego zakładu przybliżył nam Pan Eugeniusz Stachera. Opowiedział o zadaniach jakie spoczywają na tym zakładzie, przedstawił załogę oraz zaprezentował znajdujące się na przystani cumujące jednostki pływające Dzieci zwiedziły również budynek pomieszczeń socjalnych wraz z magazynem. Po części oficjalnej dzieci zaproszone zostały na poczęstunek oraz zabawę w ogrodzie. Czas spędzony w tym miejscu będziemy mile wspominać, dzieci po powrocie do przedszkola długo opowiadały o wrażeniach z wycieczki. Dziękujemy Panu Eugeniuszowi za przyjęcie oraz Pani Kamili mamie Igora za organizacje naszej wycieczki.

Wycieczka do ogrodu Pani Joli

Wiosna w pełni, ładna pogoda zachęca nas do jak najdłuższego pobytu na świeżym powietrzu dlatego dzisiaj we wtorek 16.05.2017r. udaliśmy się z grupą „Pszczółek” na zaproszenie Pani Joli Głód do Jej ogródka. Pani Jola oprowadziła nas po ogrodzie i opowiedziała o swoich roślinkach. Zobaczyliśmy różnorodne kwiaty, rośliny skalniakowe, zioła, drzewa oraz oczko wodne z rybkami. Dzieci samodzielnie próbowały nazywać poszczególne roślinki. Po zwiedzeniu ogrodu Pani Jola zaprosiła wszystkie dzieci na poczęstunek-pyszny kompocik, chrupki oraz ciasto.  Dziękujemy Pani Joli za zaproszenie i gościnę.

Wycieczka do Urzędu Gminy w Widuchowej

W piątek 24.03.2017r. dzieci z grupy Żabek i Pszczółek odwiedziły Urząd Gminy w Widuchowej. Zostaliśmy zaproszeni przez Panią Wójt do gabinetu gdzie dzieci mogły zobaczyć jak pracuje Pani Wójt. Dzieciom spodobało się to miejsce, ale największą atrakcję stanowiło okręcenie się na fotelu Pani Wójt z jednoczesnym pomyśleniem życzenia. Każde dziecko miało sposobność skorzystania z tej możliwości. Korzystając z tak bliskim spotkaniem z organem prowadzącym dzieci przedstawiły Pani Wójt swoje życzenia co jeszcze przydałoby się do przedszkola, a mianowicie: nowa huśtawka, zabawki itp. Dzieci zwiedziły jeszcze inne pomieszczenia w urzędzie, bardzo podobała się dzieciom sala ślubów, na koniec jeszcze odwiedziły obradującą komisję, która obiecała że przyczyni się do spełnienia życzeń dzieci. Z uśmiechem na twarzy opuściliśmy budynek Urzędu Gminy i spacerkiem powróciliśmy do przeszkola.

Zajęcia na sali gimnastycznej

W dniu 14.03.2017r. wybralismy się z wycieczką do Zespołu Szkół w Widuchowej do sali gimnastycznej. Dzieci zapoznały się z przeznaczeniem sali, nastepnie same odbyły krótką gimnastykę oraz miały czas na swobodna zabawę. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa z piłkami oraz przestrzeń do zabawy.

Wycieczka do zakladu fryzjerskiego

W dniu 09.03.2017r. dzieci z grupy "Żabek" odbyły wycieczkę do zakładu fryzjerskiego. Pani Agnieszka opowiedziała o swojej pracy, pokazała przyrządy, które są niezbędne  w zakładzie fryzjerskim, zapoznała dzieci z kosmetykami stosowanymi do pielęgnacji włosów. Dzieci osobiście sprawdzały czy fotele są wygodne. Na koniec wszystkie stwierdziły że nie boja się wizyty w zakładzie fryzjerskim i jak dorosną tez zostaną fryzjerami.

Spacer na boisko "Łabędź"

W dniu 24.11.2016 r. dzieci z grupy Żabek i Pszczółek wybrały się na spacer w okolice boiska. Dzieci oceniły wielkość boiska, wiedzą jakie zdarzenia mają miejsca na tym boisku.

Spacer na Orlik

Korzystając z ładnej pogody w dniu 10.11.2016r. wybralizmy się na spacer na Orlik. Realizacja projektu zakłada zapoznanie z ważnymi obiektami naszej miejscowości. Rallizując projekt odwiedzilismy po raz kolejny to miejsce.

Galeria zdjęć

Mapa Widuchowej

Odbyte wycieczki po Widuchowej pozwoliły nam stworzyć mapę Widuchowej. Dzieci świetnie orientowały się jakie są główne punkty Widuchowej t.j.: kościół, budynek straży pożarnej, szkoła, orlik, policja, kościół.  Dzieci przyklejały ilustracje budynków, kolorowały drogi, place. Gotową mapę można zobaczyć w naszej  sali.

Spacer po Widuchowej

W ramach działań projektu dzieci z grupy Żabek w dniu 25.10.2016r. zapoznały się z zabytkami w Widuchowej tj.: kościół, stare zabytkowe kamienice. Poznały również ważny obiekt t.j ośrodek zdrowia.  Wiedzą gdzie należy się udać kiedy są chore, albo gdy boli ząbek