Anna Sojka-Durejko

Bieżące wydarzenia

Gazetowe wróbelki

Czterolatki, po powrocie do przedszkola, realizowały zadania na temat zimowych potrzeb ptaków. Wydzieranka z papieru, w tym wypadku z gazety,  to niezwykle wartościowa technika plastyczna dla dzieci. Ćwiczy małą motorykę i posiada walor terapeutyczny, bo darcie papieru i naklejanie jest niezwykle relaksujące. Bardzo istotne jest wspieranie rozwoju dziecka także poprzez wszelkiego rodzaju techniki plastyczne. Wykorzystujemy wtedy naturalną u dziecka chęć poznania czegoś nowego, chęć zabawy, współpracy z innymi dziećmi. Poprzez zajęcia plastyczne z gazetami rozwijałam sprawność grafomotoryczną w ciekawy sposób oraz kształciłam naturalną kreatywność i twórczości u dzieci. Gazetowe wróble można podziwiać na gazetce w korytarzu przedszkola.