Anna Sojka-Durejko

Bieżące wydarzenia

DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

W poniedziałek 29 stycznia w grupie MOTYLKÓW obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego.  Podczas zabaw klockami  przedszkolaki kształtowały umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Zadania zapewniały dzieciom wiele możliwości ćwiczeń i rozwijania samokontroli, która odgrywa dużą rolę podczas procesów związanych z uczeniem się. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię każdego. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle. Budując według określonego wzoru, uczy się z kolei cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Klocki dla dzieci rozwijają ich małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie nauki kolorów, rozpoznawania kształtów, wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych (nad, pod, obok, przed). Dzieci mogą również trenować prawidłowy chwyt. Na zajęciach dzieci segregowały klocki, nazywały i rozpoznawały kolory klocków, układały rytmy a wszystko miało na celu rozbudzić umysł, doskonalić procesy myślenia i zapamiętywania. Najwspanialsze w zabawie klockami Lego jest to, że pomysłów na konstrukcje z nich jest nieskończenie wiele.