Dni adaptacyjne w Żabkach

Pierwsze kroki w progach przedszkola, są  ciągle ogromnym stresem i przeżyciem dla dzieci  i ich rodziców. Dlatego odbywające się co roku spotkania adaptacyjne bardzo pomagają w przezwyciężaniu lęków i niepokojów. W ostatnich dniach w naszym przedszkolu odbywają się „Zajęcia adaptacyjne” dla nowo przyjętych dzieci i ich rodziców.

W czasie spotkań dzieci mogły poznać zabawki, pomieszczenia szatni, łazienki, dowolnie bawiły się na placu zabaw. Zajęcia z nauczycielem w sali cieszyły się dużą frekwencją. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, odtwarzały proste ruchy do piosenek – rymowanek, uczyły się śpiewać piosenkę o żabkach. Towarzyszką ich poczynań była pluszowa „Żabka Agatka”, którą dzieci od razu polubiły. Na wejściu otrzymały wizytówki i poznawały swoje imiona.Dużo frajdy i śmiechu towarzyszyło nam podczas zabaw w „Baloniku nasz malutki” oraz  „Kółko graniaste”. Zajęcia z balonami bardzo uaktywniły dzieci, gdyż mogły malować papierowe balony farbami, stemplowały je korkami   i ozabiały je w kolorowe kółka. Wcześniej ubrały się w fartuszki i pamiętały o dokładnym myciu rąk po zajęciach.           Z wielką radością tańczyły z kolorowymi balonami do piosenki o baloniku. Miały też okazję grać na instrumentach różne rytmy, bawiły się z chustą animacyjną. Prace plastyczne ozdobiły naszą salę i tablicę grupową. Mamy nadzieję, że tan wspólnie spędzony czas pomógł w przełamywaniu strachu i z dużą ochotą dzieci przyjdą do przedszkola w dniu rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy!!!