Idziemy do Zoo

W mienionym tygodniu dzieci z grupy "Żabek" poznawały niektóre gatunki zwierząt egzotycznych. Wiedzą, że w naszym kraju można je spotkać jedynie w zoo. Niektóre zwierzęta: żyrafa, słoń, lew, tygrys i wąż, bardzo zachwyciły dzieci swoim wyglądem.

Przedszkolaki poszerzyły wiedzę o życiu zwierząt, pożywieniu, cechach charakterystycznych. Wykonały wiele tematycznych prac plastycznych. Dużo frajdy sprawiło dzieciom układanie węży z klocków, guzików, czy patyczków. Rywalizowały w wałkowaniu węża z plasteliny. Dokonaliśmy wspólnych pomiarów długości powstałych węży.Dzieci mierzyły też stopami, dłońmi oraz miarką. Wspólnym działaniem w grupach było przygotowanie planszy ze zwierzętami w zoo i utrwalenie nazw poznanych gatunków. "Żabki" zgodnie współpracowały, a efektowne plansze zoo, ozdobiły naszą galerię prac. Poznana piosenka "Idziemy do zoo" towarzyszyła nam każdego dnia.

Galeria prac