Dni adaptacyjne - sierpień 2018

W dniach od 27 sierpnia do 31 sierpnia 2018r. w naszym przedszkolu odbywały się „Dni adaptacyjne” dla nowo przyjętych dzieci, również dla najmłodszych dzieci z grupy „Żabek”.

Przekraczanie progu Przedszkola po raz pierwszy, jest ciągle ogromnym stresem dla dzieci i ich rodziców. Dlatego odbywające się co roku spotkania adaptacyjne bardzo pomagają w przezwyciężaniu lęków i niepokojów. Dzieci wraz z rodzicami odwiedzały naszą salę przez 5 kolejnych dni. Dzieci mogły poznać zabawki, pomieszczenia szatni, łazienki, dowolnie bawiły się na placu zabaw. Zajęcia z nauczycielkami w Sali, cieszyły się dużą frekwencją. Podczas spotkań odbywaliśmy wiele zabaw integracyjnych, poznawczych i muzyczno – ruchowych. Dzieci poznawały swoje imiona, uczyły się zabaw: „Baloniku nasz malutki”, „Kółko graniaste” i innych. Dużo frajdy sprawiły im zajęcia z balonami oraz malowanie papierowych baloników farbami plakatowymi z użyciem gąbek. Wykonały również papierową żabkę z kółek orgiami, próbowały śpiewać piosenkę o żabkach i poznały pluszową „Żabkę – Agatkę”, która zamieszka w naszej sali. W czasie zajęć z pluszowym „Misiem – Krzysiem” śpiewały piosenkę „Misiu, misiu” oraz wykonały misia z papierowego talerzyka wyklejając go plasteliną. Miały też okazję grać na instrumentach różne rytmy oraz bawiły się z chustą animacyjną Prace plastyczne ozdobiły naszą salę, utworzyły balonowe niebo oraz łączkę dla żabek. Mamy nadzieję, że tan wspólnie spędzony czas pomógł w przełamywaniu strachu i z dużą ochotą dzieci przyjdą do przedszkola w dniu rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego.