Wielkanoc się zbliża

Przez ostatnie dni dzieci z naszej grupy poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne, przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Na początek  posialiśmy rzeżuchę, aby wyrosła na świąteczny stół do ozdoby, a może i do spożycia, bo niektórzy ją jedzą.

Z wielką radością dzieci wykonywały świąteczną kurę z bibuły, wypychały jej kształty i ozdabiały kolorowymi wycinankami. Dużo wysiłku włożyły w ozdabianie pisanki dużych rozmiarów, wyklejały ją w konturach i tworzyły witraż. Bardzo cieszyły oczy wyklejane kuleczkami z bibuły przestrzenne pisanki, które dzieci zabrały do domu,  do ozdoby. W tych dniach również śpiewaliśmy piosenki tematyczne i bawiliśmy się kolorowymi jajkami. Dzieci odbyły zawody w zbieraniu jajek drewnianymi szczypcami, przenosiły je też na łyżeczkach. Było wesoło i kolorowo. Dzieci  wyposażone w wiedzę o Świętach Wielkanocnych oraz w ozdoby, udały się do domów, gdzie zamierzają pomagać rodzicom w przygotowaniu i przeżywaniu Świąt.