BEZPIECZNIE NA DRODZE

W ostatnim tygodniu września w grupie Żabek realizowany jest blok tematyczny pt. „Droga do przedszkola”. Dziś Żabki  dowiedziały się - co to jest sygnalizator świetlny i że czerwone światło mówi: stój!, a zielone: idź!, - przy przechodzeniu przez ulicę (nawet, gdy jest sygnalizator świetlny), należy spojrzeć w lewo, potem w prawo i znów w lewo – dopiero upewniwszy się, że nic nie nadjeżdża, dziecko może przejść na drugą stronę, - przez jezdnię należy przechodzić, nigdy nie przebiegać. Ponadto zapoznały się ze  znakami drogowymi i podstawowymi zasadami ruchu drogowego, poznały również numer alarmowy 112. Im wcześniej przedszkolaki poznają odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, tym łatwiej będzie im stać się świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Mimo, iż maluch na ulicy znajduje się pod opieką dorosłego, powinniśmy powoli wpajać mu podstawowe zasady bezpieczeństwa. W drodze do przedszkola rozmawiajmy o mijanych znakach, sygnalizacji świetlnej, zasadach przechodzenia przez ulicę.