Pieczemy Świąteczne pierniki

Już jutro Świąteczny Jarmark na terenie naszego przedszkola, dlatego i my z grupy „Pszczółek” zdążyliśmy ze świątecznymi wypiekami.  Z wielkim zaangażowaniem dzieci przystąpiły do wypiekania pieników.

Odpowiednio przygotowały fartuszki, czyste rączki, składniki , poznały przepis i procedurę wykonywania tych tradycyjnych ciasteczek.  Dodawanie składników nie było trudne, ale ugniatanie wymagało od nas siły i precyzji.  Kiedy ciasto było odpowiednio rozwałkowane, z dużą radością dzieci wyciskały i wykrawały  różne kształty. Podczas pieczenia wdychaliśmy cudowny, pierniczkowy zapach. Pierniki są bajeczne i pyszne. Czekają teraz na udekorowanie podczas  Świątecznego Jarmarku, gdzie każdy będzie mógł je ozdobić. Działanie to odbyło się wraz z innymi działaniami (o których wkrótce) w ramach projektu edukacyjnego pt. „Czar Bożego Narodzenia”, a święta tuż, tuż!