Dni adaptacyjne w „Biedronkach”

Przekraczanie progu Przedszkola po raz pierwszy jest ciągle ogromnym stresem dla dzieci i ich rodziców. Wychodząc temu naprzeciw, każdego roku w naszym Przedszkolu odbywają się spotkania adaptacyje w ostatnich dniach sierpnia.

Dzieci wraz z rodzicami odwiedzały naszą salę przez 4 kolejne dni. Zapoznaliśmy dzieci z salą, wprowadziliśmy do pomieszczeń szatni, do łazienki, bawiliśmy się na placu zabaw. Zajęcia w sali frekwencją cieszyły się dużą frekwencją. W spotkaniach uczestniczyło średnio 5 -7 dzieci oraz ich rodzice. Do naszej grupy dołączy 7 nowych chłopców.  Podczas spotkań odbywaliśmy wiele zabaw i zajęć adaptacyjo-integracyjnych. Dużo frajdy dzieci miały podczas zabaw w ogródku przedszkolnym, korzystały ze ślizgawek i drabinek wspinaczkowych. Zajęcia w sali obejmowały rozpoznawanie znaczków, poznanie imion, naukę piosenek i zabaw ruchowych np.„Kółko graniaste”, „Jedzie pociąg”, tańczyły z pluszakami „Misiu, misiu”. Podczas zabaw „Baloniku nasz malutki” dzieci bawiły się balonami oraz wykonały prace plastyczne farbami, kredkami, kleiły kulkami z bibuły. Najbardziej wybuchowa zabawa polegała na przekłuciu nadmuchanego balonu, w którym była ukryta zagadka o zwierządkach. Dzieci bardzo radośnie bawiły się i tańczyły przy piosenkach i rymowankach.Mamy nadzieję, że tan wspólnie spędzony czas pomógł w przełamywaniu strachu i obaw.