"Łąka i jej mieszkańcy" w "Biedronkach".

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy „Biedronek”  rozwijały wiedzę przyrodniczą z zakresu " Łąka i jej mieszkańcy”. Wiele uwagi poświęciły też na poznawanie roślin i kwiatów, które spotykamy na łące, zwracały uwagę na konieczność dbania o niektóre gatunki i ochronę przyrody.

Przedszkolaki poszerzyły wiedzę o niektórych zwierzątkach, szczególnie o owadach, żyjących na łące, utrwaliły ich nazwy, poznały ciekawostki. Wykonały też wiele zadań manualnych i plastycznych różnymi technikami. Pięknie malowały łąkę farbami za pomocą zgniecionego papieru oraz stemplowały kwiaty - maki, woreczkiem. Podczas tematu związanego z "motylem" poznały cykl rozwojowy motyla oraz wykonały przepiękne motyle, symetryczne, malowane plamą. Dzieci rozwijały też kompetencje matematyczne, liczyły owady, utrwalały orientację na kartce papieru, układały w kolejności obrazki przedstawiające fazy rozwoju motyla, układały puzzle kwiatowe. Odbyliśmy wycieczkę na okoliczną łąkę, aby za pomocą szkieł powiększających i lup, prowadzić obserwacje przyrodnicze. "Biedronki" przez cały tydzień śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, improwizowały ruchem treść i tańczyły do rytmu, rozwijały sprawność fizyczną wykonując ćwiczenia z liną.

Był to bardzo aktywny czas na rozwijanie wielu umiejętności i kompetencji.