WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

W majowy, słoneczny dzień przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy i uczyli dzieci jak unikać groźnych niebezpieczeństw. Zapoznali nas z ekwipunkiem do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych oraz ze sprzętem do gaszenia pożarów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia samochodów w narzędzia i urządzenia wykorzystywane w akcjach ratowniczych oraz umundurowanie. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm. Najwięcej emocji wzbudziło pokaz praktyczny sprzętu do cięcia metalu. Ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli Strażacy. Zwiedzanie Remizy Strażackiej wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Wszyscy stwierdzili, iż w przyszłości będą wykonywać ten trudny, ale jakże pożyteczny zawód. Na pożegnanie Strażacy otrzymali piękne PODZIĘKOWANIA w ramce, a dzieci podziękowały strażakom pięknymi prezentami i medalami uśmiechu. Do przedszkola wróciliśmy ze super medalami  i słodkościami od strażaków.
DZIĘKUJEMY ZA DZISIEJSZE CIEPŁE PRZYJĘCIE: Pani Aleksandrze Kiedos, Panu Wojtkowi Kiedos, oraz Panu Romanowi Wudarczyk. smiley

Koordynatorka : Małgorzata Furman