Przed Dniem Mamy i Taty - przed Dniem Dziecka.

W ostatnich dniach, w naszej grupie "Żabek" mieliśmy wiele zajęć związanych ze Świętem Mamy i Taty oraz przygotowywaliśmy się do obchodów Dnia Dziecka. Były to wydarzenia szczególne dla dzieci i ich rodzin.

Przedszkolaki przygotowywały Zaproszenia, prezenty, ćwiczyły program artystyczny. Przed Dniem Dziecka przeprowadziliśmy wiele zabaw ruchowych, z piłeczką, z chustą animacyjną, z balonami, aby poczuć radość z tego święta. Stworzylismy orkiestrę patyczkową i zagraliśmy głośne rytmy do muzyki, budziliśmy emocje do zabawy. Odbyliśmy również wiele aktywności plastycznych, technicznych. Z dużym zaangażowaniem ćwiczyliśmy tez myślenie matematyczne, układaliśmy rytmy, porównywaliśmy wielkości serc, rolek, szukalismy różnic na obrazkach oraz ćwiczyliśmy liczenie na konkretach. Dużo frajdy sprawiły dzieciom zajęcia plastyczne w zakresie tworzenia portretu swojego i rodziców. Wykorzystując nagranie filmu edulkacyjnego z Lulkiem "Jak narysować twarz", każde dziecko narysowało własny portret, niektóre bardzo poważne a niektóre bardzo śmieszne. Były to bardzo pracowite dni i wiele się nauczyliśmy.

Galeria zdjęć - Aktywności matematyczne

Galeria zdjęć - Przygotowania do Dnia Mamy i Taty