"Walentynki" - Dzień Przyjaźni w Żabkach.

Dzień Świętego Walentego przypadający na 14 lutego, obchodzony jest na wiele sposobów. W naszej grupie ”Żabek" połączyliśmy świętowanie z akcentowaniem przyjaźni i relacji rówieśniczych.
Z pomocą filmu edukacyjnego "Żabki"  dowiedziały się, o co chodzi z tymi „Walentynkami”, rozumieją, że są małymi dziećmi i jeszcze chwilkę muszą podrosnąć, aby lokować swoje  uczucia.

Wykorzystaliśmy to święto, na przekazywanie sobie miłych gestów, słów, życzeń, słodkości, laurek, dzieci wyrażały swoje emocje i przyjaźń. Nie brakowało też zabaw tanecznych: w parach, z wstążką, "Nie chcę Cię znać" oraz improwizacyjnych z chustą animacyjną, z balonami, z rywalizacją "Krzesełkowy taniec" . Pzeprowadziliśmy też zajęcia plastyczne, stemplowaliśmy do muzyki czerwone serduszka, dzieci przygotowały też laurkę dla rodziców. Niektóre przyniosły swoje "Walentynki", które wydawane były z "czerwonego kuferka", koledzy częstowali czekoladkam. Nie zabrakło też wspólnego, słodkiego poczęstunku. Przedszkolaki pełne wrażeń i radości, z lizakiem z serduszkiem, z balonem i laurką, wróciły do domów, aby przekazać swoje pozytywne emocje swoim rodzinom.