PROJEKT "BEZPIECZNE WAKACJE" W GRUPIE PSZCZÓŁEK

W ramach projektu „Bezpieczne Wakacje 2017” w czerwcu dla dzieci z grupy Pszczółek zostały przeprowadzone zajęcia na takie tematy jak : numery alarmowe, utrwalenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wakacji, przyjmowanie właściwej postawy obronnej wobec agresywnego psa, wyrabianie u naszych wychowanków dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, poznanie przez dziecko miejsc niebezpiecznych. Podczas zajęć stosowano pogadankę, dramę, pokaz oraz działania praktyczne. Dzieci oglądały scenki rodzajowe odgrywane przez nauczycielkę Panią Małgosię  oraz same w nich występowały, rozwiązywały zagadki oraz działały plastycznie. Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji, uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa. Ostatnim działaniem było uczestniczenie w spotkaniu z policjantem, psem policyjnym oraz ratownikiem medycznym.