Święta, Święta.

W ostatnich dniach, "Żabki", poznawały zwyczaje i tradycje związane ze zbilżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Wiele działań i aktywności towarzyszyło naszym przygotowaniom do Świąt.

Z wielką energią przedzkolaki wykonywały zadania plastyczne, techniczne, wykonywały ozdoby świąteczne: choinki, bombki, łańcuchy na choinkę, papierowe Szopki Betlejemskie, wieńce świąteczne. Wykonywały kreatywną techniką plastyczną choinkę z bibuły na podkładzie z folii aluminiowej makowanej farbą. Uczyły się nakrywania do stołu. Towarzyszyło nam wiele działań matematycznych, ruchowych i muzycznych. "Żabki" grały też w grę ruchową z kostką o tematyce świątewcznej, pokazywały ruchem symbole świąteczne: skarpetę, kokardę, Mikołaja, Elfa i inne. Poznaliśmy wiele kolęd i wygrywaliśmy rytmy na instrumentach do piosenek o tematyce zimowej, improwizowaliśmy taniec ze śniegiem. Dzieci przygotowały swoim rodzicom "Świąteczne życzenia i podarunki papierowe", które spakowały do światecznych toreb i zabrały do domów pod choinkę. Były to bardzo pracowite dni przybliżające dzieciom tematykę Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy wszystkim wiele zdrowia i wesołych Świąt.