Dzień Bezpiecznego Komputera w Żabkach.

Dzisaj, 12 października obchodziliśmy  również Dzień Bezpiecznego Korzystania z komputera".  Dzeci poznały budowę komputera - laptopa, opowiadały o swoich nielicznych  kontaktach z komputerem czy telefonem. Idą tego święta jest nawet tak wczesne uświadamianie dzieci o zagrożeniach i  o sposobach zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci, z internetu.

W zrozumieniu tematyki pomogły nam filmy edukacyjne, których jest sporo w zasobach internmetowych np. "Necio.pl." czy "Sieciaki.pl", które dzieci obejrzały, które w bardzo przystępny sposób ukazały zalety i wady korzystania z komputerów. Przedszkolaki, szczególnie zapamiętały, że nie należy zbyt długo siedzieć przy komputerze, czy telefonie, bo bardzo bolą oczy. Będziemy zajmować się tą tematyką również w przyszłości.