"Aby zdrowe zęby mieć" w Żabkach.

W dniach 11 i 12 października br. w naszej grupie "Żabek" ralizowaliśmy tematy związane z realizacją Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy, który skierowany jest właśnie do dzieci z naszego województwa pod hasłem "Zdrowe zęby mamy - marchewkę zjadamy" przy udziałe Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gryfinie reprezentowanej w przedszkolu przez promotorkę zdrowia Natalię Korkuś.

Spotkanie warsztatowe - pokazowe nt. "Mycia zębów" poprzedziliśmy prezentacją ilustracji, prezentacją multimedialną "Oj boli mnie ząb" oraz rozmową kierowaną z dziećmi na temat konieczności mycia zębów, na temat zagrożeń wynikających z jedzenia słodyczy i szkodliwych produktów dla zębów oraz przybliżyliśmy pracę lekarza - stomatologa. Dzieci zapoznały się też z innymi przyborami higienicznymi. Na bezpośrednim spotkaniu z Panią Natalią z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Gryfina,dzieci zobaczyły wyjątkowe eksponaty szczęk zębowych oraz otrzymały praktyczny pokaz techniki mycia zębów. Odważne przedszkolaki próbowały właściwej techniki szczotkowania na sucho, ale tuż potem z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły szczotkowanie i mycie zębów w łazience przy użyciu pasty i wody. Wszyscy nieźle sobie radzili i są przekonanii, jak ważne jest mycie zębów, aby uniknąć "próchnicy" tak częstej u małych dzieci. Każde z dzieci otrzymało też książeczkę tematyczną od prelegentki, aby tą wiedzą podzielić się z rodzicami.

Bardzo dziękujemy Pani Natalii za to wyjątkowe i ważne spotkanie.

Zamierzamy realizować również kolejne tematy z Programu, jak "Co lubią gryźć zdrowe ząbki?", ale o tym już niedługo.