Bezpieczny Przedszkolak w domu i na drodze.

W ostatnim trygodniu wrześniam, w grupie "Żabek" realizowaiśmy blok tematycznyt związany z bezpieczeństwem dzieci w domu i na drodze. Zadanie reralizowane również w ramach Programu edukacyjnego "Bezpieczny Przedszkolak".

Ważnym zadaniem było poznanie i utrwalenie numerów alarmowych i prezentacja  różnych zagrożeń. Bardzo pomocne okazały się filmiki edukacyjne, pochodzące z zasobów inernetowych , które przybliżały dzieciom te zagadnienia w przystępnej formie. Dzieci pozyskały informacje, że  istnieją  zagrożenia w domu związane z odwiedzinami tzw. „Osoby obcej”, poznały zagrożenia zwiazane z grą piłką przy szybach, analizowały niebezpieczne zachowania w domu: z lekami, z otwartym oknem, z przedmiotami ostrymi, czy z ogniem. Poznały zawód Policjanta, jego atrybuty do pracy, pojazdy oraz inne pojazdy służb ratunkowych. Wiedzą do kogo i po co można zgłośić się po pomoc. Z chęcią recytowały rymowankę, aby zapamiętać choć numer alarmowy ogólny : "1,1,2 numer alarmowy znam". Wykonały prace plastyczne, przestrzenne pojazdy, dom z figur geomeytrycznych, uczyły się cięcia pasków po liniach prostych, aby stworzyć "pasy dla pieszych". Ćwiczyły przechodzenie przez pasy w sali, stosowały wybrane znaki drogowe oraz syganilzację świetlną. Odbyły też praktyczną naukę przechodzenia przez pasy, podczas pieszej wycieczki w okolice przedszkola. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają ważne wskazówki, zasady i wiedzę z tych zajęć tematycznych i będą bezpieczne w domu i na drodze.