Wariacje z jabłkiem u ziemniakiem..

W dniach 26 września oraz 28 września br. przypadały kolejno Święto Ziemniaka oraz Święto Jabłka. Z tej okazji w naszej grupie "Żabek" przeprowadziliśmy wiele działań edukacyjnych i aktywności, aby pznać je dogłębnie, odkryć warory, smaki i przydatność. Działania rezlizowano również w ramach Projektu edukacyjnego "Mały badacz i odkrywca".

Przedszkolaki poznawały ziemniaki i jabłka różnymi zmysłami: wzrokiem, dotykiem,węchem i smakiem. Również z jabłkiem i ziemniakiem, tańczyliśmy do piosenki "Male czerwone jabłuszko" z użyciem chustek szyfonowych oraz sadziliśmy ziemniaki do grządek, zabawa wymagała reakcji na sygnał nauczyciela. Dużo frajdy sprawiło dzieciom stemplowanie jabłkiem i ziemniakiem na kartkach z rysunkiem jabłka, dzieci starały się zapełnić jabłko w konurach        i mieszały kolory farb plakatowych. Przygotowały też podkład kreatywny,stemplując kartkę zgniecionym papierem. Powastałe prace plastyczne były piękne, wielobarwne i kreatywne. Dopełnieniem zajęć badawczych z jabłkiem                  i ziemniakiem, była degustacja i smakowanie, ale tylko jabłek, gdyż ziemniaki mogły być smakowane  jedynie po przetworzeniu. "Żabki"  bardzo chętnie spożywały jabłuszka, smakowały im i wyraziły chęć częstego spożywania  jabłuszek.