Witamy Jesień

Dnia 23 września br. w naszej grupie "Żabek" dzieci bardzo aktywnie powitały nową porę roku - Jesień. Wcześniej, w tygodniowym bloku tematycznym "Nadchodzi jesień", poznawały cechy charakterystyczne dla pór roku, rozwijały wiedzę przyrodniczą, zrozumiały rytmiczne następstwo dni i nocy oraz pór roku, wykonywały przeróżne prace plastyczne.

W naszej sali zmieniły się dekoracje, a w Kąciku przyrodniczym znalazł się kosz pełen darów jesieni. Przedszkolaki mogły wszystkimi zmysłami poznawać: kasztany, żołędzie, jarzębinę, jabłka, gruszki, listki i orzechy włoskie. Dużo radości sprawiło dzieciom spotkanie z Panią Jesienią  w osobie Pani Bożenki, która zaprezentowała swoje dary i opowiedziała o swoich siostrach, o innych porach roku . Dzieci ułożyły z puzzli o gabarytach XXL piekny portret Jesieni, a także wykleiły natruralnymi listkami suknię Pani Jesieni na rysunku. Przedszkolaki wspaniale zatańczyły do piosenki "Przyszła do nas Jesień" z kolorowymi wstążkami z bibuły oraz poruszały listkami do piosenki "Kolorowe Listki". Wszystkie działania spodobały się dzieciom, a Pani Jesień obdarowała dzieci pamiątkowymi Listkami z dedykacją.

Był to dzień pełen emocji, aktywności, zabawy i nauki.