WIZYTA W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

Wycieczki do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Widuchowej stały się już  w naszym Przedszkolu tradycją.  Co roku  wiosną,  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 4 maja z okazji „Dnia Strażaka” – wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły Remizę Strażacką w naszej miejscowości.
Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Wielką atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz pokaz lania wody z węża gaśniczego. Dzieci były bardzo szczęśliwe, co widać na zdjęciach.
Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.
To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA heartheartheart
Koordynator : Małgorzata Furman