Spotkania adaptacyjne w Żabkach.

W ostatnim tygodniu, w grupie "Żabek", przez trzy dni odbywaliśmy zajęcia adaptacyjne. Najmłodsze dzieci wraz z rodzicami poznawali salę, zabawki, szatnię, łazienkę i plac przedszkolny.

Bardzo aktywnie, ale i ostrożnie, przedszkolaki uczestniczyły w aktywnościach proponowanych przez wychowawczynię. Dzieci witały się z "Żabką - Agatką", "Misiem - Krzysiem", tańczyły z chustą animacyjną, gumą sensoryczną, grały na instrumentach, gazetach, odgadywały i naśladowały zwierzęta ukryte w "Magicznych balonach". Chętnie wyklejały lody z plasteliny, rysowały zieloną kredką listki do muzyki, tworzyły żabkę z kółek origami. Wspólnie z rodzicami "Żabki" przygotowały swoje pudełko skarbów z pudełek po butach, w których schowały swoje ulubione zabawki, przytulanki i coś na pocieszenie, co w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu, bez mamy, pomoże im odgonić smutki.Świetnie bawiły się też na placu przedszkolnym, korzystały ze sprzętów rekreacyjnych, bujawek, pokonywały "tor przeszkód", ganiały się z "bańkami mydlanymi". Mamy nadzieję, że wrażenia z tych spotkań, pomogą dzieciom pokonać strach i obawy przed przedszkolem. Liczymy na to, że  z chęcią przyjdą razem z nami rozpocząć nowy etap w swoich życiu i razem rozpoczniemyw nowy rok szkolny 2022 - 2023 w przedszkolu.