WIOSENNE KANAPKI

Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. Nasze Biedroneczki w piątkowy poranek przygotowały WIOSENNE KANAPKI. Na stołach zagościły : pomidorki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, ogórek ,kiełki rzodkiewki, jajka, Rukola, sałata lodowa, pietruszka, papryka i wiele innych smakołyków. Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Powstały pyszne kanapki, które wyglądały naprawdę apetycznie. Miały mnóstwo witamin , ale przede wszystkim znakomicie smakowały.
Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem. Utrwaliły piramidę żywienia. Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom i na pewno to nie ostatnie takie zajęcia w grupie Biedronek.