Wiele wiemy -zdrowo jemy.

W dniach od 13.03.2017r do 17.03.2017r.  dzieci z grupy "Biedronek"  bardzo aktywnie przepracowały blok tematyczny   "Zdrowe  odżywianie". Poznały i klasyfikowały zdrowe i niezdrowe produkty.

Wiedzą co to "Jadłospis"  i to, że posiłki spożywane w przedszkolu są bardzo zdrowe i bogate w witaminy.Na spotkaniu z Panią Kucharką Małgosią,dzieci nauczyły się z jakich składników gotuje się zupy i jak je nazwać. Tworzyły "Piramidę  Żywienia" , sylwetki " Zdrowisia i Niezdrowisia " na dużym formacie. Jednak najbardziej zachwycone były samodzielnym wykonywaniem "Owocowego szaszłyka" z różnorodnych owoców oraz soku ze świeżo wyciskanych owoców przez sokowirówkę.  Szaszłyki i sok, były pyszne, zdrowe i kolorowe. Dzieci bardzo lubią takie praktyczne zajęcia .