Grecka sałatka z Grecji - Piramida Żywienia.

W naszej grupie "Pszczółek" przeprowadziliśmy zajęcia kulinarne, porzedzone poznawaniem Grecji, w ramach realizacji Projektu edukacyjmnego "Z kulturą mi do twarzy - poznajemy kultury świata". Dzieci obejrzały film edukacyjny przybliżający Grecję, krajobraz, zabytki i znane potrawy, przyrządziły "Sałatkę grecką" , z której Grecja jest znana.

W ramach tych zajęć, "Pszczółki" przypomniały też sobie i utrwaliły "Piramidę Żywienia". Bardzo starannie i poprawnie, ułożyły ilustracje produktów na właściwych poziomach piramidy. Wiedzą co jest najważniejsze w pożywieniu, a czego należy unikać. Przed przystąpieniem do pracy z produkatami spożywczymi,  bardzo dokładnie umyły ręce, ubrały fartuszki, zapoznały się z przepisem na sałatkę i produktami. Krojenie warzyw nie było łatwe, ale poszło świetnie. Po przyrządzeniu nastąpiła uroczysta degustacja potrawy. Nie wszystkie warzywa smakowały dzieciom, szczególnie oliwki, ale brawo dla tych, którzy odważyki się i zpróbowali. Wielką radość sprawiła też dzieciom ,nauka tańca popularnego w Grecji "Zorby", świetnie bawiły się do rytmów tej charakterystycznej muzyki. Wygrywały też rytmy "Zorby" patyczkami na kubeczkach.