ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Zgodnie z przedświąteczną tradycją Biedroneczki upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Dzieci mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.  Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  polewą czekoladową barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.