ZABAWA W TEATR

W ostatnim tygodniu marca w naszej grupie poprowadzony został blok tematyczny pt. „ Teatr” . Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w zajęciach o teatrze, grze aktorskiej oraz różnych rodzajach teatrzykach. We wtorek w parach wykonały własne stroje teatralne z bibuły i gazet. Jednak największą atrakcją było pojawienie się  magicznego pojemnika, w którym Pszczółki mogły znaleźć maski, peruki, śmieszne okulary,  suknie, oraz stroje np. Baba Jagi czy pirata. Najlepszą zabawą dla dzieci była możliwość przebierania się w te wszystkie rzeczy.
Zabawa w teatr jest czymś bardzo naturalnym, zapewnia dziecku prawidłowy rozwój. W teatralnych doświadczeniach kształtują się u dziecka specyficzne głębokie przeżycia artystyczne. Stosowanie ich w pracy z dziećmi zapewnia wiele satysfakcji. Kącik cieszył się popularnością wśród innych grup. Nasz kącik zostanie z nami chyba na dłużej.