Świąteczne Warsztaty Wielkanocne - techniką decoupage.

Dzisiaj, 5 kwietnia 2022 r., w naszej grupie "Pszczółek" odbyliśmy miłe spotkanie z Panią Basią, która przeprowadziła dla dzieci "Warsztaty rękodzielnicze techniką decoupage". Pani Basia, jest ekspertem w wielu technikach rękodzielniczych i chętnie dzieli się wiedzą i umiejętnościami z innymi. Bardzo serdecznie dziękujemy za to.

Z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne, bohaterem naszych warsztatów było drewniane jajko. Szablon jajka wraz z obwolutą, dzieci ozdabiały tematycznymi elementami, wdzieranymi lub wycinanymi z dekoracyjnych serwetek. Zgodnie z instrukcją prowadzącej, elementy były umiejętnie przyklejane do jajka, specjalnym klejem. Powstały przepiękne wytwory, które dzieci zabrały do domów, aby ozdobiły dom w czasie Świąt. Gratulujemy dzieciom starannej i efektywnej pracy. Cieszymy się, że poznały nową kreatywną technikę rękodzielniczą i będą stosowały ją w przyszłości. W Polsce technika "decoupage" nazywana jest "serwetkową" i jak pokazały warsztaty, nie jest trudna do wykonania. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Basi, również za słodki poczęstunek.

Działanie było organizowane, również, w ramach projektu edukcyjnego "Ż kulturą mi do twarzy".