"Kim będę, gdy dorosnę"- poznawanie zawodów.

W ostatnim tygodniuw grupie "Pszczółek" poznawano zawody, prawidłowe nazwy, czym się zajmują poszczególne osoby oraz atrybuty. Dzieci formułowały równie swoje plany, marzenia o tym, kim chciałyby być w przyszłości.

Wiele uwagi poświęciliśmy zawodom ważnym dla bezpieczeństwa i życia ludzi,pracującym w zawodzie: policjanta, ratownika medycznego czy policjanta. Z dużym zaciekawieniem dzieci oglądały film edukacyjny o tym "Jak powstaje chleb?" i kto ma udział w produkcji chleba: rolnik, młynarz, piekarz. Dużo frajdy sprawiło dzieciom poznawanie zawodu: astronauty - kosmonauty i próby latania rakietą w kosmos. Świetnie bawiliśmy się podczas zajęć o zawodzie fryzjera. Dzieci poddały się zabiegom pielęgnacyjnym na włosach z użyciem suszarki do włosów. Niektórzy pokonali swój strach przed wizytą u fryzjera i byli bardzo dzielni. Przedszkolaki wykonały wiele kreatywnych prac plastycznych, śpiewały piosenki i tańczyły z tkaninami "Zasiali górale owies" i inne, utrwalały rozpoznawanie figur geometrycznych     i usprawniały liczenie. Był to bardzo pracowity tydzień dla "Pszczółek".