Wiosenny mini - ogródek w Pszczółkach.

Po uroczystym Powitaniu Wiosny, w grupie "Pszczółek" , nastał czas rozwijania wiedzy przyrodniczej, szczególnie o wiosennych kwiatach oraz o wiosennych uprawach w ogródkach.

Przedszkolaki utrwaliły wiedzę, o tym,co potrzebne jest roślonom do życia i bliżej poznały pracę ogrodnika, narzędzia ogrodnicze oraz jak zbudowana jest roślina. Do przygotowanych skrzynek i doniczek dzieci posadziły cebulkę na szczypior oraz zasiały owies. Na podkładzie z waty wysiały nasiona rzeżuchy, a na podkładzie z gazy umieściły fasolki, ktróre będą czerpały wodę ze słoiczków. Nasze uprawy zostały postawione w Kąciku przyrodniczym na parapetach i będą podlegały codziennej obserwacji i wnioskom. Podczas aktywności plastycznych, dzieci wykonały kreatywną pracę na podkładzie malowanym takturą pt."Przebiśniegi". W trakcie zajęć edukacyjnych poznały też literkę wielką "F" oraz ćwiczyły przeliczanie  wyrazów w zdaniu oraz głosek w wyrazie. Był to pracowity tydzień dla "Pszczółek".