Światowy Dzień Wody w Pszczółkach..

Dzisiaj, 22 marca 2022 r. w grupie „Pszczółek” obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat obiegu wody w przyrodzie oraz przypomniały sobie sposoby jej oszczędzania. Wiedzą też, jak ważna jest woda dla życia ludzi, zwierząt i dla przyrody.

Przeprowadziliśmy też badanie właściwości wody zmysłami: wzrokiem, dotykiem, węchem i smakiem. Dużo frajdy sprawiło dzieciom mieszanie zabarwionej wody i tworzenie nowych barw. Dzieci posługiwały się pipetą laboratoryjną i przenosiły wodę z kubka do kubka, ćwiczyły przy tym sprawność rąk i palców oraz skupienie uwagi. W zabawie z chustą animacyjną stworzyły duży deszcz z papierowych kropelek, Z papierowych kropelek tworzyły też kreatywne obrazy, które ozdobiły naszą galerię prac.

W ten wyjątkowy dzień, odbyliśmy też spacer nad rzekę Odrę. Tam, z bliska, podziwialiśmy wodę w naturalnym korycie rzeki. Obejrzeliśmy i inne pamiątkowe miejsca w Widuchowej: zabytkowe mury, budynek dawnej szkoły, Kościół, miejscowy park. Spotkaliśmy też wiele oznak wiosny w przyrodzie.