Powitanie Wiosny w "Pszczółkach".

Dnia 21 marca br. w naszej grupie "Pszczółrk"  bardzo uroczyście i radośnie witaliśmy Wiosnę.  Tradycyjnie tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolory zielone, bo o tej porze roku, kolor zielony jest dominuje w przyrodzie.

Aby powitać Wiosnę przedszkolaki przeprowadziły pobudkę z użyciem patyków muzycznych. Zrobiły wielki hałas, tworzyły muzykę, aby Wiosna usłyszała muzyczną pobudkę. Udało się. Dzieci rozpoznały i nazwały oznaki wiosny przedstawione na ilustracjach, poprawnie odpowiedzaiły na pytania - zagadki tematyczne."Pani Wiosna" napisała też List do przedszkolaków, w którym zapewniła, że jjuż jest, nadeszła i widać to po zmianach w otaczającej przyrodzie. Swoją wiedzę o przyrodzie potwierdziły układając puzzle w rozmiarze XXL, które przedstawiały : kwiaty, pszczółkę, motylka i żabkę. Puzzle układały i kolorowały w małych grupach, świetnie współpracowały. Kolorowe plakaty ozdobiły naszą salę. Bardzo radośnie bawiły się w zabawę "ptaszki do gniazd". Z filmu edukacyjnego dzieci przypomiały sobie zwyczej "Topienia Marzanny", ale wiedzą, że u nas przedszkolu stosujemy inny zwyczaj na powitanie Wioisny. U nas żegnamy kukłę "Pani Zimy" przebraną w białe kolory, a przystrajamy ją w ozoby i kolory, które czynią z niej "Pania Wiosnę".

Ogromne emocje towarzyszyły  przy przebieraniu kukły w kolorową sukienkę. Dzieci przyczepiały też kolorowe ozdoby, kwiaty, motyle i wstążkowe włosy. Dla " Pani Wiosny" dzieci śpiewały piosenki i tańczyły z zielonymi wstążkami, było głośno i radośnie. Nasza Pani Wiosna została przeniesiona do przedszkolnego ogrodu i pięknie prezentuje się na rabatce kwiatowej. Cieszymy się z jej nadejścia!