Dzień Dinozaura w "Pszczółkach".

Dzisiaj,w grupie "Pszczółek" obchodzilismy "Dzień Dinozaura", który przypada 26 lutego. Przedszkolaki, z zwłaszcza chłopcy, bardzo lubią aktywności z tymi prehistorycznymi zwierzętami.

Wiele informacji pozyskaliśmy z filmu edukacyjnego. Dzieci poznały historię dinozaurów, gatunki, nazwy, pożywienie oraz teorie o ich wyginięciu. W naszej sali powstał kącik tematyczny z figurkami dinozaurów, którymi dzieci moga bawić do woli.  Dużo frajdy sprawiły dzieciom zabawy ruchowe naśladujące dinozaury w różnych czynnościach oraz zabawy z piosenką Pana Miłosza "Wielki dinozaur to ja". Z dużym zaangażowaniem wykonały papierowego dinozaura w formie 3D. Na koniec otrzymały pamiątkowy medal. Zajecia z pewnością poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci i przeniosły je w te prehistoryczy, tajemniczy świat wymarłych zwierząt.