Plakat "MŁODSI STARSZYM POMAGAJĄ".

Dzieci z grupy "Pszczółek" wykazują się empatię i wyrażaja szacunek wobec starszych osób na różne sposoby. Dzisiaj wykonały wspólnie plakat pn. 'MŁODSI STARSZYM POMAGAJĄ" na dużym formacie z użyciem ilustracji, tekstów i różnych ozdób papierowych.

Działania te poprzedziła dyskusja "Burza mózgów", w której uczestniczyli wszyscy. Dzieci podawały swoje przykłady pomocy starszym, szczególnie dziadkom i jak należy ich traktować. Na przykładzie wysłuchanej opowieści, ustaliły, że zawsze należy ustąpić miejsca starszym, czy to w pociągu, czy w autobusie. Wszystkie informacje i ilustracje przykleiły na arkusz papieru, przykleiły ozdoby papierowe, dorysowały własne dekoracje. Każdy przypieczętował plakat  kolorowym serduszkiem z użyciem farby plakatowej i szablonu z gąbki. Plakat został wyeksponowany w naszej sali, będzie przypominał dzieciom o właściwym zachowaniu wobec starszych osób. Było to działanie z projektu edukacyjnego " Z kulturą mi do twarzy".