Poznajemy kosmos.

W dniach od 27.02.2017r. do 03.03.2017r. dzieci z grupy „ Biedronek ” poznawały kosmos i wiele zagadnień związanych z tą tematyką. Był to świetniei ciekawie przepracowany okres. Aby pokazać dzieciom Układ Słoneczny

wykonaliśmy go z nadmuchanych balonów, odpowiednio umieszczając i nazywając planety. Dzieci utrwaliły wiedzę, że wszystkie planety krążą wokół Słońca. Wiedzą, że Słońce to gwiazda. Ustaliły, że Ziemia to trzecia planeta od Słońca, wiedzą, że działa tu siła przyciagania, poznały jej ruch obrotowy i obiegowy. Eksperymenty z latarką, globusem i makietą Księżyca pozwoliły im uwierzyć, że Księżyc jest czarny.Bardzo polubiły starty „Rakietą” oraz          „ Loty w Kosmos” – bawiąc się w improwizacjach muzyczno – ruchowych. Zbudowały swoją rakietę z figur geometrycznych oraz wspólnie stworzyły przestrzenne rakiety kosmiczne. Oczyściły dywan z " kamyków kosmicznych – pomponów” za pomocą klamerek oraz utworzyły drogę gwiezdną układając jej wzór z pomocą słomek do napojów. Wymśliły kosmicznego przyjaciela „ Ufoludka” i narysowały dla niego „Kolorową planetę”. Wszyscy świetnie się bawili i wiele dowiedzieli się o kosmosie.