WIZYTA W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

W  piątek 6 maja dzieci ze wszystkich grup wiekowych wybrały się w odwiedziny do OSP w Widuchowej. Po dotarciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Przedszkolaki zwiedziły garaż, w których mieszczą się  wozy strażackie. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, bardzo ciężkiego stroju, oraz wejście do wozu strażackiego. Ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli Strażacy. Zwiedzanie Remizy Strażackiej wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie dzieci podziękowały Strażakom piękną piosenką i prezentami, które przygotowała każda grupa. Po tym spotkaniu chłopcy i dziewczynki stwierdziły, że w przyszłości chcieliby zostać Strażakami.

Strażakom bardzo dziękujemy za przeżycia i przybliżenie trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Życzymy wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów zawodowych.

DZIĘKUJEMY J
Koordynatorka Małgorzata Furman