Dzień Kundelka w "Pszczółkach"

Dnia 25  października br.  w naszej grupie "Pszczóółek"  obchodziliśmy Dzień Kundelka. Przy tej okazji dzieci wyrażały swoją troskę i życzliwość do zwierząt, do piesków, szczególnie tych, które nie mają swojego domu i mieszkają w schroniskach.

Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o zwierzętach domowych, pozyskały informacje o rasach psów,  o pielęgnacji psów, utrwaliły obowiązki wobec zwierząt, o zasadach żywienia czworonogów. Bardzo chętnie opowiadały o swoich domowych pupilach. Wykonały pieska z papieru techniką origami oraz tańczyły do piosenek "Jamniczek" oraz "Kundel Bury". Wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami wyraziły chęć włączenia się do akcji charytatywnej organizowanej w naszym przedszkolu pn. "Otwórz serce na kocie i psie nieszczęście" polegającej na zbieraniu pokarmów i innych darów dla piesków ze Schroniska w Chojnie.

W bieżącym tygodniu dzieci rozwijają wiedzę przyrodniczą również o innych zwierzętach domowych. Podejmowały aktywności językowe, matematyczne, plastyczne i ruchowe. Poznały też zapis graficzny litery "i" jak indyk. Dostrzegły, że zwierzęta odczuwają i należy je otaczać troską i opieką.