Międzynarodowy Dzień Kropki w Pszczółkach 2021

15 września każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej grupie "Pszczółek" również obchodziliśmy to wyjątkowe święto. Tego dnia wszyscy byli ubrani w ubrania z elementami kropek.

Dzieci obejrzały filmu opowiadającego o historii tego święta  pt. „The Dot”, którego bohaterką była mała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. W tym dniu nasze działania skierowane były na podniesienie wiary w swoje możliwości  u naszych przedszkolaków. Samodzielnie wykonały opaski na głowę według własnego projektu. Doskonaliły sowje umiejętności matematyczne również z kropką, czyli z kółkiem oriigami. Z dużym zapałem i pomysłowością "Pszczółki" wykonywały prace plastyczne farbami. Wykorzystały wiele kolorów farb, malowały farbami kropki, małe i duże, zapełniały całą kartkę, mieszały kolory, tworzyły swoje wielobarwne "kropkowe dzieła". Na koniec dnia, każde chętne dziecko zaprezentowało się artystycznie przed grupą z użyciem mikrofonu.Jedne śpiewały, drugie recytowały, a jeszcze inni tańczyły. Dzieci pokonywały tremę i odczuwały radość po występach. Gratulujemy odwagi i talentu.