PASOWANIE

W dniu 19 listopada w naszej grupie odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". To pierwsza tak ważna uroczystość dla "Żabek". Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość ta, w dużym stopniu, stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Odświętny strój i piękne zielone opaski i muchy, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Zaśpiewały piosenkę, tańczyły z chustą animacyjną, wstążkami, Po części artystycznej Pani Dyrektor pogratulowała Żabkom super występu, a następnie dużym czerwonym ołówkiem dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek.