Dzień Mamy i Taty w Biedronkach - piknik rodzinny.

Tegoroczny " Dzień Mamy i Taty” był bardzo wyjątkowy, gdyż nasza uroczystość odbyła się w plenerze, na podwórku przedszkolnym. Nasze spotkanie z rodzicami, nazwane "Piknikiem rodzinnym",  odbyło się w serdecznej atmosferze, pełnej przeżyć, wzruszeń i radości.

Podwórko przedszkolne było pięknie przystrojone, kolorowymi kwiatami, sercami i wstążkami. Na centralnej dekoracji, wzruszający napis "Mamo Tato kochamy Was". Taki dzień  to okazja, kiedy dzieci w szczególny sposób, pełen serdeczności i miłości, chcą wyrazić swoje uczucia i podziękowanie za trud wkładany w ich wychowanie. Każdy rodzic otrzymał kolorowy bukiet, kolorowe serce, korale, krawaty i laurki, które dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały wcześniej, w ramach zajęć przedszkolnych. Program artystyczny w wykonaniu dzieci był chwilami doniosły, a chwilami radosny. Dzieci przedsztawiały tańce ludowe, aranżacje taneczne do piosenek, "Motylkowy taniec " do piosenki M. Kluza "Mamo,tato chodź na łąkę" i piosenki o tematyce rodzinnej. Każdy przedszkolak, miał samodzielną okazję do recytacji i prezentacji swojego wiersza. Dzieci zebrały ogromne brawa i uściski. Po części artystycznej wspólnie z rodzicami wykonaliśmy instrumentację na patykach muzycznych i grzechotkach do utworu The Clap Clap Songs. Wszyscy razem tańczyliśmy też aranżację M. Tomaszewskiej "Ręce prosto" oraz z chustą animacyjną. Nie zabrakło też słodkiego i owocowego poczęstunku, który zorgazowali rodzice, przynosząc swoje przysmaki - bardzo im za to dziękujemy!

Tak radośnie i wspólnie spędzony czas, na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.