Idziemy do zoo - Biedronki.

W ubiegłym tygodniu, w dniach od 24 do 28 maja 2021, "Biedronki" realizowały blok tematyczny "Idziemy do zoo". Głównym celem było poznanie zwierząt egzotycznych, ich nazw, wyglądu, zwyczajów i ciekawostek.

Świetnym uzupełnieniem informacji były obejrzane filmy edukacyjne na temat tych zwierząt. Dzieci potrafią rozpoznawać zwierzęta i dokonywać ich podziału , na hodowlane - domowe, leśne i egzotyczne. Przedszkolaki wykonały wiele kreatywnych prac plastycznych: małpkę  z użyciem z papierowego talerzyka i farb, lwa z rolki od papieru oraz "baaardzo" sługiego węża z papieru. Przeprowadziliśmy również zajęcia matematyczne z liczeniem i mierzeniem długości  węży z klocków. Wiele emocji towarzyszyło dzieciom podczas wałkowania ciastoliny, w zabawie "Czyj wąż najdłuższy?".  Dużą sprawnością fizyczną wykazały się podczas zabawy z muzyką "Idzie wąż", gdyż musiały trzymać się za pięty i rytmicznie pełzać oraz przechodzić przez tunel z nóg. Tematyka zajęć była dla dzieci ciekawa i zajmująca, dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą i poznały zasady przebywania w zoo.