Poznajemy zawody w grupie "Biedronek".

W ostatnim tygodniu w grupie "Biedronek" realizowaliśmy elementy programu "Preorientacji zawodowej" i poznawaliśmy niektóre zawody.

Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyły się takie zawody jak: strażak, policjant, budowlaniec, kierowca, fryzjerka, nauczycielka. Przedszkolaki dowiedziały się,czym zajmują się osoby wykonujące poszczególne zawody oraz przyporządkowywali przedmioty niezbędne w danej pracy. Z wielkim entuzazmem, dzieci formułowały własne marzenia co do przyszłości, odpowiadały na pytanie: Kim chcesz być w przyszłości?Największą popularnością cieszył się zawód policjanta i strażaka. Policjantem ,czy strażakiem chcą być zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Dzieci ustaliłty też, które zawody wymagają nakrycia głowy, czapki, kasku, hełmu, dlatego wykonały kolorowe, malowane farbami czapki z gazet, które mogłyby służyć jako zabezpieczenie do prac malarskich.Z uwagi na Święto Strażaka, 4 maja, oraz Dzień Bibliotek i Bibliotekarek, 8 maja, dzieci przygotowały piękne laurki i przekazały życzenia dla Sytrażaków i Pań Bibliotekarek.